Grenoble i okolice

W tym miejscu ślęczał przydługawy, a na pewno przynudnawy akapit o tym jak to dojechałem stopem do Grenoble. Z szacunku dla czytelnika zamiast niego wypiszę tylko kilka faktów na temat drogi w pierwszą stronę:

Trasa : Katowice-Grenoble
Termin: 18-19 Październik 2011
Czas: 36h
Ilość podwózek: 14 (w tym jedna radiowozem)
Najdłuższe łapanie: 5h (Lyon)

[…] Pojechałem w odwiedziny do Michała, który w Grenoble jest na studenckiej wymianie do końca stycznia. Dzień wcześniej stopem dojechał też Karol. Akademik, w którym mieszka Michał (a przez to też my) znajduje się w pięknym miejscu, tuż pod Bastylią.
Przez dwa dni, które jesteśmy w Grenoble i okolicach zwiedzamy między innymi stare miasto Grenoble; kartuzkie piwnice, w których wytwarzane są likiery Chartreuse. Penetrujemy różne miejsca w prospekcie Isère, okolice jeziora Lac du Sautet, Lac de Monteynard z mostem Passerelle du Drac oraz mnóstwo innych malowniczych miejsc. Mocy wrażeń sprzyja piękna jesienna aura. Ponadto udało się kolejny raz nawiedzić La Salette, które jest jednym z moich ulubionych miejsc.
Dobra, oszczędzę sobie pisania o kolorach jesieni, smaku win Côtes du Rhône, aromacie Roqueforta, piosenkach Aznavoura i szorstkości toaletowego papieru w akademiku. Zamiast tego wrzucam kilka fotek.

W związku z mini wakacjami Michał wraca samochodem do Polski, a Karol i ja wraz z nim. Bez większych przygód w niedzielę 23 października o czternastej jestem w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *